Kurz tejpování (taping)

Kurz tejpování (taping)

Share

Co je to tejpování

Kinezio tapping, Kinesiology Tape, Tejping, Tejpování je metoda, která dokáže dát postiženému místu léčebnou masáž trvale po dobu několika dní a tím zhojit a pomoct při uzdravení postiženého místa. „Tape“ je anglické slovo pro pásku a v tomto případě pásku lepící a podle typu pevnou nebo elastickou.

Lektor kurzu o tejpování

Po létech zkušeností s touto metodou tvrdím, že tejpování je metoda pro domov nebo do tělocvičny.  Pro fyzioterapii a maséřinu je to jen vhodný doplněk.

Zalepit unavené koleno nebo podvrtlý kotník se má prostě doma nebo v tělocvičně a to hned. Později když se bolest rozvine a začne vznikat otok, již tejpy nejsou většinou tím pravým.

Taktéž tejpovat migrény, tenisové lokty, artrózy, holuxy je zapotřebí doma a častěji než jen jednou ledabyle za čas. Znám to, za odborný tejping si účtuji mezi 300 – 600 Kč a chápu, že přicházet za mnou 1 – 2x týdně po dobu tří měsíců je náklad přes 10 000 Kč a to si ne každý dovolí zaplatit za pozvolné ošetřování.

Pokud tedy trpíváte na něco z toho, co kinezio taping dokáže řešit (není to všelék, ale sám se divím, od čeho všeho už tejpy pomohly) tak pošlete svého druha, nebo třeba trenéra, se to naučit.

To standartní a zásadní vás naučím a takové ty perličky vám rád poradím v rámci uzavřené skupiny mých kurzistů na facebooku nebo při osobní konzultaci.

Vít Swaczyna, lektor a terapeut

Takže co se na kurzu naučíme

 • Řešit akutní zásahy pomocí tejpů, kde je možno je použít a kde určitě ne
 • Pomáhat s rekonvalescencí těm co okamžitou pomoc prošvihli a teď se trápí třeba po operaci
 • Ulevovat a postupně odstraňovat chronické obtíže
 • Zlepšovat hojení ran a jizev

Co vás naučíme u nás a jinde nenajdete

 • Perličkou pro vás bude prevence pomocí Tejpingu. Naučím vás eliminovat nejslabší místo na těle a zabránit, tak nákladné návštěvě nemocnice třeba v Alpách.

Co tejpy umí, a učit vás nebudu

 • Odlehčovat a přitěžovat jednotlivým svalům, jedná se o složitou metodu na vysoké úrovni znalostí kineziologie, ve které často chybují i velice zkušení terapeuti a to zatím během krátké chvíle naučit neumím

Koho teda na kurzu rádi uvítáme

Ošetřovatele v domácnostech a v rodinách, ti totiž dokáží pomocí pozvolné a každodenní péči udělat pro své blízké nejvíce.

Trenéry, jejichž úsek je tenis, golf, squash, volejbal … no prostě kotníky, kolena, ramena, lokty, kyčle a vůbec trenéry všechny, je lepší když se vám klient vrátí na druhý den a děkuje za pomoc, než když několik týdnu leží doma a kyne. A aby toho nebylo málo tak ještě fitku po tu dobu nepřináší zisk a možná si rozmyslí přijít znova.

Zdravotníky a ty, kteří ve fabrikách stojí nejblíže lékárničce, pokud vím tak raději jednou zatejpovat než na 14 dní sehnat náhradu za kvalitního pracovníka. Takže pokud jste bossem ve firmě, tak v rámci vašich programů na snižování nemocnosti a pracovních rizik očekávám vaše zástupce.

Samozřejmě rád zaučím ty, co chtějí pomáhat sobě i druhým, rád naučím ty, co již nechtějí trpět a ty co raději budou mít pásku někde ve sportovní brašně a tak vždy po ruce.

Kurz je omezen počtem míst na pouhých 14 lidí. Takže rád zaučím ty z vás, kteří dají vědět, než se kurz naplní.

Tentokrát v Ostravě

v Move in – Dance & Fitness ZONE

Adresa: Výškovická 3085/2 Ostrava

Drobné upozornění pro kurzisty

Pokud pojedete z daleka a potřebujete raději dorazit večer předem, klidně zavolejte na kterýkoliv z kontaktů níže, rádi vám pomůžeme někde složit hlavu za pár kaček nebo zdarma.

Datum kurzu

Sobota, 12. 3. 2015 od 10:00 do cca 15:00 udělejte si prostor i déle. Dokud budou dotazy, končit nebudeme.

Cena kurzu a přihlášení

Kurz stojí 920 Kč za účast plus zvýhodněnou cenu 200 Kč za každých 5 metrů spotřebovaných tejpů. 5m pásky Ares Premium je jedno balení v obvyklé ceně 220 Kč. Pokud používáte pásky vlastní a to i jiných značek je možné si je přinést.

Cenu kurzovného 920 Kč a materiálu 200 Kč/ks jsme oddělili od sebe právě proto, abychom mohli nabídnout stejnou možnost neomezeného opakování kurzu ZDARMA jako i u ostatních kurzů projektu Zdravá Cesta.

Kdykoliv si nejste jisti a potřebujete kurz zopakovat nebo vaše znalosti nízkou praxí začínají opouštět vaší hlavu, neváhejte a přihlaste se na Opáčko ZDARMA, kurzem si kupujete vaše znalosti a pokud jen trošku potřebujete obnovit je pro větší spokojenost vás samotných nebo klientů, je tady ta možnost a to neomezeně.

elektronické a Telefonické přihlášení

Registraci vyplňte zde: přihlášení a registrace

popřípadě přímo u lektora Víta Swaczyny    tel: 605 887 736     mail: vit@zdravacesta.cz

Na základě této registrace vám přijdou platební informace.

Na těchto kontaktech je možno dovědět se více a domluvit osobně vše potřebné

Přihlášení na kurz je závazné až zaplacením 920 Kč (bere místo dalším zájemcům) nejpozději do 28. 2. 2016

Víte-li dopředu, že budete kupovat i pásku za tuto zvýhodněnou cenu je lepší zaplatit také dopředu 200 Kč/ks (při platbě dopředu není omezen počet kusů) každé balení pásky 200 Kč (5 metrů pásky Ares Premium)

V ceně kurzu

 • Podrobný návod k tejpování (běžně dodávaný výrobcem)
 • Občerstvení a pitný režim
 • Sleva 10% na zboží týkající se Tejpování
 • Neomezena možnost opakování kurzu
 • Možnost slevy 30% na zboží pro Tradiční čínskou medicínu
 • Neomezená možnost konzultace vlastních případů s terapeuty z praxe
 • Přístup do uzavřené skupiny o tejpování na facebooku
 • Samozřejmě dobrá zábava a informace podávané čistě a jasně

Už teď před kurzem sbírejte názory a otázky na téma tejpování a terapie, sledujte kde který sportovec je polepený a připravte si tak kurz ještě plnější a výživnější.

Znalosti a zkušeností je mnoho, poděkování za vyřešení obtíží je, emm…. teda není nikdy dost a přejeme jich spolu s lektorem Vítem Swaczynou plný koš i pro Vás.

 

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro ověrění * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.