Masáž chodidel s prvky reflexní terapie

Share

Nadpis tohoto kurzu masáže by ve svém úplném znění byl asi takto:

Základy tradičního pojetí zdraví člověka skrze znalost pěti elementů a jejich užití pro masáž chodidel

Stručné že?

Pentagram pěti elementů čínské medicíny

Ukázka zobrazení stavu jednotlivých orgánůŠtítná žláza na palci

Reflexní terapie – běžně nazývána reflexka je odborné prohmatání nohy za účelem pomoci druhému. Méně jednoduše se jedná o vědomou a cílenou práci s tlakovými a reflexními body na chodidlech a nártech klienta či partnera. Specificky volenými hmaty terapeut aktivuje, posiluje či uklidňuje jednotlivé orgány pro harmonizaci jednotlivých elementů těla a celkovou harmonizaci.

Kurz Reflexní masáže chodidel

Kurz Reflexky je určen všem laikům – začátečníkům, domácím masérům, začínajícím masérům – absolventům rekvalifikačních masérských kurzů a také zkušeným profi masérům, kteří se vážně zajímají o tuto metodu s tisíciletou znalostní bází Tradiční čínské medicíny.

Velkým bonusem pro kurzisty je možnost kdykoliv kurz opakovat ZDARMA. Nechceme vás pouze něco naučit, přejeme si, abyste věděli.

Co se na kurzu naučíte

Reflexní masáž pentagram pěti elementůAbsolvováním kurzu proniknete do tajů masírování celého těla skrze chodidla a nárty. Naučíte se, kde má který orgán své reflexní místo na noze, jaké útvary či bolístky můžete nalézt a jak s nimi zatočit. Podrobně si probereme příslušné postupy masáže vč. nezbytných zásad, které musíte ctít, aby byl výsledek zaručený a hned nato se vrhneme do jejich praktického nacvičování. Budete natolik znalí věci a vybaveni praktickými dovednostmi, že budete moci vše ihned resp. už na druhý den – to až se z toho vyspíte, uplatnit ve svých rodinách, mezi přáteli a v celém vašem okolí. Čím více, tím lépe se Vám to usadí pod kůži a vryje do paměti. I přesto, že informací máme pro Vás připravených spousty (a to jako, že opravdu spousty) dáme si pozor, abyste od nás neodcházeli s hlavami jako škopek a s hučením v nich jako v úlu. Pomozte nám v tom a den před Vaší účastí na lekci se vyhněte zbytečnému ponocování nebo nadměrnému příjmu alkoholických nápojů. Určitě přijďte dobře odpočatí a uvolnění.

Kolik kurz stojí a jak dlouho trvá

Kurz stojí 2.000 Kč a trvá 10 hodin. V ceně jsou zahrnuta skripta, základní pohoštění, celodenní pitný režim a spotřební materiál. Kurz zaplatíte pouze jednou a kdykoliv si jej můžete zopakovat již Zdarma. Další podrobnosti k termínům kurzů zde ->  Kalendář akcí

Na kurz je zapotřebí se registrovat. Dole na této stránce naleznete před-registrační formulář, jen takové první stručné projevení zájmu pro Vás či pro někoho blízkého či zaměstnance Vašeho salónu či studia. Kurz lze totiž také darovat, jako zážitek nebo podporu ve vzdělávání se v tomto oboru a rozšíření obzorů.

Na základě této před-registrace obdržíte informace pro platbu, místo konání kurzu a další upřesnění a k tomu ještě jednu registraci a to již podrobnější kde vyplníte informace o kurzistovi potřebné pro vystavení jeho certifikátu. Všechny formuláře nám pomáhá vytvářet google a jsou v souladu s platnými nařízeními EU atd.

Autor kurzu

Kurz reflexní masáže chodidel

Autorem tohoto Kurzu Reflexky  je Vít Swaczyna, masér, terapeut, lektor. Ten veřejně zodpovídá za celkovou koncepci a obsahovou část kurzu tak, aby splňoval kritéria Zdravé cesty. Dále také za přípravu skript stejně jako za přípravu a koordinaci dalších lektorů, kteří tento kurz vyučují. V případě jakýchkoliv dotazů, ohlasů či připomínek se na něj s důvěrou obracejte.

Co je to reflexní terapie

V tradiční čínské medicíně se jedná o část akupresury, která pracuje na stlačování nervových zakončeních či drah jednotlivých orgánů a tělních partií. Reflexní terapie je tisíce let stará metoda, která je nynějšími pravidly srážena a tlumena do podob reflexní diagnostiky či reflexních konzultací nebo jiných slovních kliček, protože české zákony nedovolují reflexní terapii komerčně provádět mimo zdravotnické zařízení nezdravotním personálem. Nyní se tedy nachází, hlavně ve variantě diagnostické ve smyslu hledání příčiny nemocí. Jedná se o velice chytře jednoduchou samoléčebnou metodu, která v mnoha případech nahradí návštěvu lékaře či lékárny.

K čemu slouží reflexní terapie

  • k uvolnění svalstva celého těla a zvětšení pohyblivosti (kosterního skeletu)
  • ke zmírnění nebo dokonce odstraní akutní bolesti svalů a orgánů
  • podporuje regenerační procesy v těle
  • reguluje a pomáhá utlumeným či přeexponovaným orgánům
  • mimořádně přispívá k celkovému psychickému uvolnění
  • upozorňuje na pravé příčiny nemocí a pomáhá v jejich odstranění

 • Když jsem se ptal jednoho žáka, jak by nazval tento kurz on.,,Hromadné žůžo-labůžo“ s poznáním mnoha souvislostí a masáže chodidel,tak to je vlastně vše a vezměte si sebou pastelky.

Učení se dá užít

Ještě jeden dodatek ohledně legislativy. V českém zákoně je zakázáno provádět reflexní masáž mimo zdravotnické zařízení nezdravotním personálem. Abych toto upřesnil tato opravdu zákonem hlídaná masáž reflexní je fyzioterapeutický zákrok, který již sama fyzioterapie vyučuje jen málo, a ještě méně provádí. Jedná se o celotělovou masáž s postupnou stimulací spoušťových bodů. Toto opravdu není součástí tohoto kurzu a ani Vašich služeb obohaceních o náš kurz. Ono české slovo reflexe má několik významů a v tomto poli masérském se potkali hned dva na jeden v poli, alternativní a jeden v poli medicínském. Zákon, co jej znám je z roku 1930 a také jeho logika spadá do dob velice ořezaných co se znalostí východních tradic píše.

Jak vidíte z předchozího odstavce, víme opravdu spoustu o našem oboru, toto spadá do sekce „kéž bychom znát nepotřebovali, ale známe a respektujeme“.

Share