Kurz Baňkování

Kurz baňkování je veřejný 1-denní intenzivní certifikovaný masérský kurz zaměřený na výuku praktických dovedností práce s klientem a s různými druhy baněk podle doporučených a ověřených postupů z praxe českých i ruských terapeutů a doktorů.

Kurz Baňkování, cupping (šálkování)

Požadavky na odbornost a připravenost kurzistů

Odbornost kurzistů: Pro možnost absolvování našeho Kurzu baňkování Na Dlani neklademe na Vás žádné náročné požadavky. Jedná se o veřejný zájmový masérský kurz vhodný kromě zkušených masérů také pro úplné laiky a začátečníky, proto úroveň odborných znalostí, zkušeností a dovedností může být pouze základní, obecná. Co rádi jako lektoři vidíme a velmi oceňujeme, je dobrá znalost anatomie člověka, tedy alespoň orgánů a svalů v těle vč. jejich rozmístění. Budeme se na to v kurzu několikrát významně odkazovat.

Připravenost kurzistů: Dobrou náladu a celodenní svačinku doma nezapomeňte, ale vezměte si s sebou také zápisník a přezůvky. Doporučujeme pohodlné neformální oblečení bez stahujících gum, starší tričko, které můžete umazat od oleje, dámy – podprsenky bez kostic.

Zdravotní stav kurzistů: V den Vaší účasti na kurzu byste měli být naprosto zdraví a v dobré psychické pohodě. Malé odchylky od ideálu jsou tolerovány. V každém případě přijďte střízliví a kvalitně odpočatí – pojedeme od začátku až do poslední minuty. Kvůli vlivu praktických ukázek a nácviků baňkování na Váš zdravotní stav a vzhled kůže není moc vhodné, aby konkrétně ženy měly zrovna začínající menstruaci (tj. 2 dny před termínem a 1. – 3. den v průběhu). Nevhodná jsou čerstvá zranění, hojící se jizvy, akutní bolesti, nevolnosti, migrény, kolísavý nebo vysoký tlak, poslabší srdíčko nebo oslabené ledviny. Není ani vhodné, abyste zrovna byli v období, kdy navštěvujete jinde nějakou systematickou zdravotní terapii např. s lymfou apod.

Termíny konání kurzu

Aktuální termíny konání tohoto kurzu vč. informací o cenách, lektorech, přihláškách a přihlášených účastnících najdete v sekci Kalendář akcí a kurzů >. Přihlaste se zde (vpravo na okraji stránky záložka „Napište nám“ ). Pokud se budete potřebovat na něco zeptat, obraťte se buď na lektora kurzu nebo na garanta kurzu.

Co vás v kurzu naučíme

TEORIE

Baňkování kombinace sklo a plast

V teoretické části kurzu se dozvíte, jak baňky fungují, v čem tkví jejich zázračný fígl, co všechno způsobují v těle i na těle, co umí ovlivnit přímo a co nepřímo, co všechno musí být splněno, aby bylo baňkování skutečně smysluplné a účinné, aby jejich vliv vydržel dlouho, co od nich můžete zaručeně čekat a naopak – co od nich čekat nemá cenu. Dozvíte se také to, na co si musíte při práci s nimi dávat pozor. Vyjmenujeme si okolnosti, kdy baňky nesmíte na klientech používat (kontraindikace) jež jsou více méně i kontraindikací k návštěvě tohoto kurzu. Řekneme si, co můžete dělat s nevyužitýma rukama v čase, kdy jsou baňky přisáté na kůži a nemůžete na ně sahat. Vysvětlíme Vám principy používání baňkování jako plnohodnotné léčebné terapie a nezbytné zásady terapeutického vedení klienta rozděleného do cyklu několika setkání. Ženy – klientky zase ocení vaše nabyté znalosti účinného řešení celulitidy a používání baněk ke kosmetickým (= rozuměj: zkrášlujícím) účelům. No kdo by to doma nechtěl?

PRAKTICKÉ UKÁZKY AŽ PO TEORIÍCH NEBO JEŠTĚ BĚHEM NICH

V přípravné části kurzu Vám předvedeme konkrétní postupy, jak na takové správné baňkování připravit sebe i klienta, aby bylo opravdu pohodové a bezbolestné, jak pomocí baněk přesně zjistit hledaná kritická místa na těle – zdroje bolestí a bloků, abyste mu od nich uměli okamžitě pomoci a zbytečně jej netrápili tam, kde to vůbec není nutné. Předvedeme Vám, jak si snadno zajistit, abyste s baňkami nemuseli používat zbytečně velké (= rozuměj: velmi bolestivé a dlouhodobé fleky způsobující) podtlaky k dosažení rádoby dobrého účinku. Nakonec Vám ukážeme, co všechno se dá přečíst z diagnostického obrazu kůže (= vzhledu kůže) po odejmutí baněk.

PRAXE – PRAKTICKÉ NÁCVIKY BAŇKOVÁNÍ POD DOHLEDEM ZKUŠENÉHO LEKTORA

V praktické části kurzu se rozdělíte do dvojic a všechno, co jste slyšeli a viděli, si budete krok po kroku zkoušet sami a snažit se si to zapamatovat. K dispozici Vám bude Váš lektor příp. jeho asistenti, abyste se mohli na všechno hned zeptat, když Vás to napadne. Lektor a jeho asistenti se Vám budou velmi pečlivě dívat na ruce a dohlížet na to, abyste se neučili hned od začátku něco špatně.

Co vás na kurzu rozhodně nenaučíme

Pamatujte si jedno: Ať jsme sebelepší, ať děláme, co děláme, ať se třeba na hlavu stavíme, pouhým absolvováním kurzu z Vás hotové maséry, diagnostiky nebo léčitele jistojistě neuděláme. Praxe  je nevyhnutelná a nutná! Stejně tak jsou potřeba opakovačky kurzu. V každém dalším opakování si připomenete něco nového, co Vám minule třeba uteklo.

Pamatujte si druhé: Jak praví jedno moudré masérské přísloví: „Každá metoda, byť sebelepší, účinnější a sebevznešenější, je jen tak dobrá, úspěšná a účinná, nakolik dobrý, pokorný a uvědomělý je ten, kdo ji provádí. Dokonalá metoda v rukou blbce je prostě blbá metoda. Na druhou stranu prachobyčejná metoda v rukou dokonalého maséra je

dokonalou metodou!“ Na čem tedy záleží hlavně, když na metodě vůbec ne  ? Správně! … Na Vás samotných!

Naše kurzy mají být hlavně významným směrníkem startovacích linií, prvním nebo jinak významným krokem na Vaší cestě k vysněnému cíli. Pouze na Vás bude záležet, jak se získanými informacemi dále naložíte, jak si je upravíte pro své potřeby a jak je zapasujete do Vašeho originálního rukopisu.

Neplaťte více než je třeba

Baňkování za studena Pastové Baňky

Kurz baňkování trvá pouze jeden jediný den! Stojí 2.000 Kč. V ceně máte každé další opakování doživotně zdarma kolikrát budete chtít. Dostanete od nás skripta a veškerý spotřební materiál. Po celý čas budete mít zdarma zajištěno základní pohoštění a pitný režim. Obsah kurzu je vysoce praktický – vyučují jej zkušení maséři a terapeuti. Informace tak dostáváte přímo z praxe, ze skutečné reálné praxe.  Na kurz je nutno se registrovat zde:

Přihlášky a registrace

Modelové osoby

Jelikož budete v praktické části kurzu rozděleni do pracovních dvojic a vše si zkoušet na sobě navzájem, máte vědět, že to má svá pravidla – řiďte se vždy pokyny lektora.

Žádný z nacvičovaných postupů nepřekročí bezpečný čas pro působení baněk. Pracujeme s většinou základních typů baněk. Těch používaných za studena i těch, kde se pracuje s živým ohněm. Naučíme se obojí.

Praktická výuka baňkování probíhá obvykle na zádech. Připravte se tedy na to, že Vám pak na nich mohou ještě 2 – 7 dnů zůstat viditelné stopy – okraje koleček modřiny jak je pro baňkování běžné.

O autorovi kurzu

Autorem tohoto Kurzu Baňkování  je Vít Swaczyna, masér, terapeut a lektor. Veřejně zodpovídá za celkovou koncepci a obsahovou část kurzu, dále také za přípravu skript stejně jako za přípravu a koordinaci dalších lektorů, kteří tento kurz vyučují. V případě jakýchkoliv dotazů, ohlasů či připomínek se na něj s důvěrou obracejte.

Návazné možnosti pro absolventy kurzu

Víme moc dobře, jak to běžně chodí. Dnes absolvujete kurz, tak se úplně nadchnete, nadšeni přijdete domů nebo do práce a vykládáte o tom druhým sáhodlouhé pohádky, první klient, druhý, třetí, obaňkovaná celá rodina, týden svítíte jako žárovky a tetelíte se, sklízíte úspěchy, ale po 14 dnech, po měsíci první vlna upadne. Začnete experimentovat na vlastní pěst a po dalším měsíci je Vaše baňkování něčím úplně jiným, než jste se původně naučili. Je samozřejmě lepším (protože Vaším, originál na míru)!  A to je dobře.

Absolventům našich kurzů nabízíme trvalou možnost opakování kurzů zdarma tolikrát, kolikrát budou chtít. Nabízíme Vám také možnost osobních konzultací nad výsledky Vaší praxe a nad novými zkušenostmi. Konzultace jsou možné formou individuálních setkání nebo formou odborných skupinových workshopů.

  • dobrou náladu a touhu po vědění
  • přezůvky, příp.
  • starší tričko, pohodlné tepláky (prostě tak, abyste se cítili domácky a pohodlně)
  • zápisník na vlastní poznámky (skripta jsou sice v ceně, ale jeden nikdy neví)
  • domácí svačinku (doporučujeme více-dílnou, více-chodovou)
  • je povoleno zaznamenat si kurz (pokud souhlasíte vy i ostatní) tak záznamové zařízení.