Péče o TĚLO

Share

< Péče o MYSL Péče o DUŠI Vzdělávání Zdravá Cesta

Tělo člověka je dokonalý nástroj uzpůsobený k žití. Jeho pohoda a harmonie je závislá na několika faktorech, které tradiční medicína respektuje již tisíce let. Náplní těchto stránek a speciálně sekce péče o Tělo, je pomoci zachovat nebo znovu najít zdraví organizmu pro každého, kdo Zdravou cestu nastoupí a následuje.

Péče o tělo, fysis, pohybový aparát, organizmus, fyzický stav a další

Leonardo Da Vinci

Domníval jsem se, že se učím žít, ale mezitím jsem se učil, jak umřít.  

 Leonardo da Vinci

Dnes žijeme ve světě obsahujícím více reklam a upozornění na nemoci, znečištění a jiné zla, než pravdy o udržení zdraví. Těžko si představím reklamu: „kdyby jste pili dost tekutin nemuseli by jste si koupit tento zázračný preparát“. Žijeme ve světě kde i lékaři se při svých studiích učí nemoci. Zdraví se dnes vyučuje spíše pokoutně a najdeme jej spíše na vesnicích, kde babka bylinkářka připraví tinkturu nebo tam, kde se nemocnice používají, jen pro stav nouze. Svět je plný polopravd a vyhraněných názorů na cokoliv se šustne. Svět zákonných bojů mezi tradicí a modernou.

U nás žijeme rozumnou diskuzí a neustálým studiem jiných pohledů, konzultacemi přes všemožné odvětví pro spokojenost a péči o klienta.

Díky bohu je dnes mnoho lékařů, kteří ač tiše, spolupracují se světem tradiční medicíny, za což děkujeme a rádi jejich znalosti a moudro používáme pro dobro nás všech. Připojte se k tichému přání, aby jednou tito lékaři vystoupili ze stínu, a my jsme mohli veřejně poděkovat za jejich „partizánskou práci“ pro nás všechny.

Co vše je péče o tělo

Nadpis, péče o tělo mi dá asi zabrat, protože popsat, co vše na nás působí, je složitější než by se mohlo zdát.

Přestěhovat klienta z města do hor, stravu mu zajistit z jeho vlastní zahrádky bez chemie, na které sám pracuje a to ještě rozumnými a přirozenými (ergonomickými) pohyby. Stresující práci vyměnit za to, co člověka víc baví než zatěžuje. Naučit jej, že prevence stojí daleko méně úsilí a peněz než řešení problémů.

To by bylo krásné, ale ve většině případů nesplnitelné.

To co zde nabízíme, jako přiblížení se k této pohádce jsou tyto oblasti

  • Masáže, mobilizace těla, tělesné terapie a konzultace
  • Relaxační aktivity a protistresové programy
  • Péče o tělo i z pohledu kosmetického průmyslu
  • Výživové poradenství, konzultace, výživové doplňky a bylinky
  • Diagnostika a očista organizmu
  • Tréningy, funkční cvičení, sport a sportovní konzultace všeobecně

Masáže, mobilizace těla, tělesné terapie a konzultace

Masáž tělo uvolňuje a pomáhá mu k volnému pohybu. Kam až účinek masáže pomůže je individuální a k dosažení maximální účinnosti slouží konzultace maséra s klientem a s kolegy zapojenými v projektu Zdravá Cesta.

Masáže a terapie jsou stavěné na míru klientovi po předešlé konzultaci, aby čas strávený na masérském stole byl opravdu využit ke spokojenosti klienta, maséra a tak aby se splnilo očekávání, které klient do masáže vkládá. Masér vychází ze zkušeností, které nabyl během studií a své praxe.

Typy nabízených masáží a terapií najdete ve službách

Podporujeme a školíme maséry nové, které najdete v sekci Začínající maséři, kteří nabízejí tradičně nižší ceny a komfort výměnou za zkušenosti. Pokud tedy Maséra požádáte je možno využít, pro některé úkony na vás, mladší kolegy s průvodním doporučením na postupy a techniky od staršího kolegy.

Výživové poradenství, konzultace, výživové doplňky a bylinky

Většina z nás asi zná pořad „Jsme to, co jíme“ nebo seriál „Peklo na talíři“ a možná další podobné kde odborníci na gastronomii nebo dietologové a výživoví poradci kouknou do ledničky a vyhodí ty nejhorší jedy, mozkožrouty a plísňotvůce. Tím zlepší dech i kakání, místo ztráty energie těla na čištění se od našich milovaných Éček, přestanou se živit patogenní a parazitní organizmy v těle speciální É-výživou a naopak hubit organizmy přínosné různými antibiotiky.

Toto je základ a tzv. Debordelizace, nemáme sice právo zajít k vám domů, čistka je jen na vás. Nicméně máme vaše svolení najít, co vám brání a vede vás k nutkání jíst to, co vaše tělo zabíjí.

Sport, pohybové aktivity, pro posílení i regeneraci

Za náš uspěchaný život jsem se naučili tzv. „lenivé pohyby“, které nás deformují, utlačují naše orgány, brání nám ve volném pohybu a přetahují některé partie na úkor jiných, které ochabují. Rozumné cviky jsou pro tělo více než lék. Nejen díky endorfinům, které se cvičením vyplavují a pomáhají tím od bolestí a stresů, ale také zpevněním toho co pevné být má. Cvičením se zaměřujeme převážně na posturální svalstvo, to je svalstvo, které nám umožňuje stát na vlastních nohách.

Funkčí cvičení

Cviky a systémy cvičení jdoucí přes Yogu, Pilátes, Strečing, SM systém, TRX a další které zkušení a ověření trenéři doporučí klientům na míru dle zdravotního stavu a tělesné konstituce.

Rekondiční cvičení

Trenéři dokáží, aby jejich lekce byli přínosné a zábavné, protože disciplinovanost v našem každodenním cvičení je důležitým spolupracovníkem. Pokud nás to baví, tak tam půjdeme znovu a znovu. A trenér nás rád vede do té doby, něž v našem těle vznikne návyk na pohybové aktivity, na každodenní pohybové aktivity. Tehdy nás již trenéři naučili vše co je potřeba a doporučení trenérů zůstávají v nás. Sem tam dojdeme pro kontrolu cviků zpět za trenérem a tím si zajistíme tělo ve správné kondici a formě.

< Péče o MYSL Péče o DUŠI Vzdělávání Zdravá Cesta

Share