top of page

Objevte Krásu Akshi Tarpany: Oční Lázeň pro Vaše SmyslyPředstavte si pocit čistého klidu a obnovy, jaký můžete zažít během Akshi Tarpany, tradiční ajurvédské terapie zaměřené na revitalizaci a omlazení vašich očí. Tato unikátní procedura, někdy označovaná jako "oční lázeň", je mistrovským dílem starodávného léčitelství, které poskytuje nejen fyzickou úlevu, ale i hlubokou duševní pohodu.


Předchází všemu konzultace s ajurvédským lékařem, který zajistí, že je tato procedura pro vás vhodná a že bude přizpůsobena vašim individuálním potřebám. Akshi Tarpana je zvláště účinná při zmírňování únavy očí, zlepšování ostrosti zraku a posilování očních svalů - ideální pro ty, kteří tráví hodiny prací u počítače nebo se cítí unaveni a vyčerpáni.


Během procedury budete ležet v pohodlné poloze, zatímco kvalifikovaný terapeut vytvoří kolem vašich očí ochranný val a následně do něj nalije teplé ghí. Tento teplý, jemný dotek ghí na vašich očích je nejen vyživující, ale také nesmírně relaxační. Můžete cítit lehké pálení nebo žíhání, což je přirozená součást očistného procesu, a po proceduře může být vaše vidění dočasně zamlžené – známka hlubokého očistného účinku.


Po Akshi Tarpaně mnoho klientů hlásí nejen zlepšení zraku, ale také pocit hlubokého uvolnění a klidu. Je to jako reset pro vaše oči a mysl, příležitost odložit stres a znovuobjevit jasnost a svěžest.

Vyzkoušejte Akshi Tarpanu a dopřejte si tento jedinečný zážitek péče o oči – vaše brány k duši si to zaslouží.


Pro ještě hlubší zážitek a zvýšení účinnosti Akshi Tarpany se často doporučuje předcházet tuto proceduru masáží hlavy. Masáž hlavy v ajurvédě nejen uvolňuje napětí v hlavě a krku, ale také zlepšuje cirkulaci krve k očím a podporuje celkovou relaxaci. Toto vede k lepšímu příjmu a účinnosti Akshi Tarpany, jelikož relaxované tělo a mysl jsou více připraveny na terapeutické účinky této oční lázně. Kombinace masáže hlavy a Akshi Tarpany tak přináší komplexní péči o vaše oči a nervový systém, posiluje spojení mezi myslí a tělem a zvyšuje celkový pocit pohody.Akshi Tarpana: Postup v Masérně


Před Procedurou:

 • Masér vás požádá, abyste se pohodlně usadili a uvolnili.

 • Odstranění kontaktních čoček a očního makeupu.


Během Procedury:

 • Můžete zažít lehké pálení nebo žíhání v očích. To je normální a indikuje čistící proces.

 • Vaše vidění může být na krátkou dobu po proceduře zamlžené, což je přirozená reakce na ghí.

 1. Uklidnění a Příprava: Masér vás uklidní a upozorní na začátek procedury.

 2. Aplikace Ghí: Masér vytvoří kolem vašich očí malý val z pasty a následně do něj vloží teplé ghí.

 3. Otevírání a Zavírání Očí: Masér vás bude pravidelně nabádat k otevření a zavření očí, aby se ghí dostalo do kontaktu s celým povrchem očí.

 4. Relaxace: Během procedury budete vyzváni k relaxaci a soustředění se na pocit v očích.


Po Proceduře:

 • Masér vám pomůže ghí odstranit a poskytne pokyny pro odpočinek a péči po proceduře.

 • Doporučení pro odpočinek a vyhýbání se namáhavým aktivitám.


Pozitivní Účinky:

 • Procedura zlepšuje zrak, redukuje únavu očí a podporuje celkové zdraví očí.

 • Je relaxační, posiluje oční svaly a čistí oči.

 • Dle zkušenosti krásné napravuje syndrom suchého oka

Po proceduře Akshi Tarpana je důležité dodržovat několik doporučení, aby bylo dosaženo maximálních benefitů a aby se předešlo jakémukoli nepříznivému účinku. Zde jsou některé klíčové pokyny:


Doporučené Chování po Akshi Tarpaně


 1. Odpočinek: Je důležité umožnit očím dostatečně odpočívat po proceduře. Doporučuje se relaxovat v klidném prostředí, nejlépe s minimálním světelným podnětem.

 2. Vyvarování se Čtení a Používání Elektroniky: Po proceduře byste se měli vyhnout čtení, používání počítačů, mobilních telefonů a jiných elektronických zařízení alespoň na několik hodin.

 3. Omezení Expozice Světlu: Doporučuje se omezit vystavení očí intenzivnímu světlu nebo slunečnímu záření. Pokud je to nutné, použijte sluneční brýle pro ochranu očí.

 4. Příjemné meditativní doporučení je koukat do zeleně a sledovat klid nastolený v oblasti očí.

 5. Vyhnout se Namáhavým Aktivitám: Je vhodné se vyhnout fyzicky náročným aktivitám a sportům, aby se předešlo zvýšenému tlaku na oči.

 6. Péče o Oči: Vyvarujte se tření očí a použijte čistý a měkký ručník k jemnému osušení očí, pokud je to potřeba.

 7. Hydratace: Pijte dostatek teplé vody, aby bylo tělo hydratováno, což také podporuje detoxikaci.

 8. Výživa: Dodržujte lehkou a zdravou stravu, která podporuje celkové zdraví a dobrou kondici očí.

 9. Pozorování Reakcí: Pokud po proceduře pocítíte jakékoli neobvyklé nebo dlouhotrvající nepříjemnosti, je důležité se poradit s lékařem nebo odborníkem na ajurvédskou medicínu.

Dodržováním těchto pokynů můžete maximalizovat přínosy Akshi Tarpany a podpořit dlouhodobé zdraví a pohodu vašich očí.
 

Frekvence a rozestupy


mezi jednotlivými procedurami Akshi Tarpana se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách, zdravotním stavu a doporučení ajurvédského terapeuta nebo lékaře. Frekvence procedury by měla být určena na základě individuálních potřeb klienta a specifických zdravotních cílů. Například osoby trpící chronickými očními problémy mohou potřebovat častější sezení než ti, kdo hledají Akshi Tarpanu pro obecnou úlevu od únavy očí. Pro obecné zdraví očí a prevenci může být Akshi Tarpana doporučena jednou měsíčně nebo jednou za dva měsíce.

V některých případech, zejména pro intenzivní léčbu nebo řešení specifických problémů, může být doporučeno provádět Akshi Tarpanu denně po dobu určitého počtu dní (například 7-14 dní), následované pauzou.

 

Kontraindikace Akshi tarpany


Akshi Tarpana, jakožto ajurvédská terapie, má své kontraindikace, při kterých by se měla procedura vyhnout nebo provádět pouze po konzultaci s odborníkem. Mezi tyto kontraindikace patří:

 1. Akutní Oční Infekce nebo Záněty: Pokud máte akutní oční infekci nebo zánět, jako je konjunktivitida, je lepší se proceduře vyhnout, dokud se stav nezlepší.

 2. Po Očních Operacích: Pokud jste nedávno podstoupili oční operaci, je důležité počkat na úplné zotavení a poradit se se svým lékařem nebo ajurvédským terapeutem před podstoupením Akshi Tarpany.

 3. Traumata nebo Poranění Očí: V případě nedávného traumatu nebo poranění očí je Akshi Tarpana kontraindikována.

 4. Glaukom nebo Jiné Závažné Oční Stavy: U lidí s glaukomem nebo jinými závažnými očními stavy je důležité konzultovat použití této terapie s odborníkem.

 5. Extrémní Únava nebo Vyčerpání: Lidé, kteří jsou extrémně unaveni nebo vyčerpani, by měli být opatrní a raději se poradit s terapeutem.

 6. Nedostatek Času pro Odpočinek Po Proceduře: Pokud nemáte čas na potřebný odpočinek po Akshi Tarpaně, může být lepší proceduru odložit.

Je důležité mít na paměti, že Akshi Tarpana by měla být vždy prováděna kvalifikovaným ajurvédským terapeutem, který dokáže posoudit vaše specifické potřeby a zdravotní stav. V případě jakýchkoliv pochybností nebo zdravotních problémů je nejlepší konzultovat proceduru se svým lékařem nebo specialistou na ajurvédskou medicínu.

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page