top of page

Mikrokurzy Dommaséra

Mikrokurzy Dommaséra
aneb Ten nejkrásnější dárek

Dárkových poukaz na masáž je jistě nádherný dar. Ale, co takhle darovat dokonalou masáž své lásce doma kdykoliv je krásná chvíle. Darujte si Mikro-kurz masáže a váš certifikát dejte partnerovi pod stromeček se slovy:

„Lásko, tohle jsem se naučil pro tebe“

Většinu svého života studuji masérské techniky celého světa, fyzioterapie a léčebné masáže na straně jedné, šamanismus, léčitelství, tantru na straně druhé. Jíž více než deset let vyučuji maséry a terapeuty v Česku a na Slovensku. Vedl jsem hromadné kurzy profesionálů, pro které pořádám i doplňující kurzy technik ověřených v praxí a konzultace. Již pár let však mou oblibou je učit ne-maséry masírovat doma. Primárně svého partnera, ale ono pak přibydou děti a blízcí z okolí (když to partner dovolí 😊).

Zvu vás na 3-4 hodinový individuální kurz, kde vás velice srozumitelně naučím masáž jedné, vybrané části těla tak, aby se váš partner po této masáži cítil uvolněný, odpočatý v bezpečí a domazlený jako doposud nikdy anebo jen z profi masérny.

Co se u mě můžete naučit?

Každý z kurzů je primárně individuální jeden maximálně dva žáci. Kurz je tak plně upraven na míru a požadavky každého jednotlivce. Tímto je vždy možné dosáhnou plné znalosti do 3-4 hodin trvání kurzu. Domluví-li se skupina větší i čas kurzu obvykle narůstá, právě pro to, aby si každý odnesl to své potřebné.Kurzy jsou plně soukromé, je-li jeden kurzista, modelem mu bude někdo z mých předešlých studentů. Jsou-li kurzisti dva je předpoklad, že se jedná o partnery či alespoň známé. Pro vícečlenné kurzy je doporučení, aby se jednalo o partu. Obvykle kurzisté společného základního masérského kurzu ne skupina mužů, co udržuje partu nejen pivní a dovolenkovou, ale také rádi do svých témat přivedou i poznání nové a svým ženám dají kolektivní dárek.

Záznam a soukromí

Při kurzu je plné soukromí a profesionální přístup. Není však cílem se 4 hodinky vykecávat a znalosti pak vyprchají. Cílem je předat onu zkušenost a dovednost prakticky, přirozeně a navěky. Jak toho docílíme?

  • Tak zaprvé, vše, co si řekneme i okamžitě aplikujeme. Co „masér“ vykoná, to si i zažije na svém těle. Takže, nejen, že se masáž učím, také si ji zažiji. Tím vím jaké to je.

  • Za druhé, prožitek je klíčem vědění. Pamatujete si vaši poslední dovolenou a dokážete mi vyprávět, kde jste byli den po dni? Byl to prožitek. Dokážete mi však říci, co bylo minulé úterý v práci? Nebyl-li to den prožitkový, budete jen těžko lovit v paměti.

  • Za třetí, do masérny, či místa výuky je možné si donést kameru či záznamník a po celou dobu kurzu dělat záznam, který nemusí být jen pro vás a vaše ujištění a připomínka, ale také pro vašeho partnera. I on si může nakoukat, co jste se naučili pro něj, a tak vám tuto dovednost opětovat.

  • A máme i za čtvrté, je-li projeven zájem dělat modela/ku pro dalšího domácího maséra celou masáž si zdarma znovu prožijete, a to stereo. Jednou ode mě a jednou od dalšího budoucího dom-maséra, což je to nejpříjemnější opáčko a dvojmasáž zdarma.

Místo kde výuka probíhá je na domluvě, k dispozici je masérna v Havířově, v Ostravě, u Poděbrad a vlastně v každém dalším městě, kde mám známého maséra, který mi rád masérnu půjčí. Taktéž je možné výuku přivést do vašeho prostoru, čímž vaše nová dovednost bude obohacena o znalost, jak vše pohodlně aplikovat doma.

Cena mikrokurzu dommaséra je 2.000 Kč za účastníka a kurzík.


Pro páry či skupinky mám cenovou výhodu a to 500 Kč slevu pro každého.
Děti (do 15 let) můžete mít na kurzu sebou zdarma, nejen neseženete-li hlídání, ale také jako plně účastné žáky.
Máte-li zájem o další mikro-kurzík i zde je pro vás sleva 500 Kč na každý další. S každým dalším kurzíkem ubývá z učení všeobecnost a více a více se věnujeme praktičnosti a noříme se hlouběji do témat masáží. To mě moc baví, a pro hlubší typy masérů je to jako cesta do hlubin poznání, velice zábavná a nadmíru příkladná (tedy praktická).


Datum a čas kurzu je také na domluvě. Má to svou velikou výhodu, a to možnost změny. Jít na kurz masérský hned den po nějaké složité životní situaci, nebo den po oslavě bude znamenat snížení pozornosti, a to je zbytečně nežádoucí. Společně srovnáme kalendáře a najdeme vhodný termín ideálně ony 4 hodinky v kuse, ale i to je možné rozdělit na dva díly. Tedy tehdy kdy se nám to hodí a tak jak se nám to hodí.

V ceně každého kurzu je krásně zarámovaný certifikát v podobě Dárku pro partnera s individuální úpravou textu, právě pro osobitost daru a vlastního sdělení obdarovanému. Jsou-li k dané části těla i známé akupresurní či reflexní body čí zóny, v ceně je i přehledná mapa i návod, jak s tímto pracovat. Jsou-li potřeba skripta k dojasnění a zpřesnění naučeného, jsou i tato skripta součásti. Týká-li se nějaké částí těla či zdravotního problému i nějaká psychosomatická znalost či potřeba, i tuto se ode mě dovíte. Jde-li pomoci i nějakou bylinou či jiným preventivním nástrojem ověřeným v praxi, i toto se bezezbytku dovíte a v záznamu naleznete. Prostě vše, co znám a vy využijete, to rád předám. Tak se mi to jeví fér. Tak jsem spokojen já a vy také.

Mikro-kurzy dommaséra jsou většinově dárkem pro masírovaného. Je však i možnost zakoupit tento kurz někomu blízkému, aby masíroval on vás. Ať už jako splněný sen budoucího dommaséra, nebo i jako dárek pro nás masírované samotné. Tady však prosím varovaní, takovýto dárek nemůže být donucení, běž se naučit masírovat. Musí se jednat o dohodu. Chcete-li takto někoho obdarovat novými znalostmi a nesetká se to s pozitivní reakcí, rád vrátím peníze a kurzík zruším. Ono nechce-li se masírovat, tak je to v tom doteku sakra cítit a takovéto mas(akr)éry já neučím, kazí pak už jen dotekem dobré jméno masážím, kterých si vážím pro jejich krásu a sílu pomáhat tělu s láskou vzájemné energie a sounáležitosti.  

Jsem pravdo-láskař a věřící člověk. O tom jen informuji nikoho tím moc neovlivňuji. Věřím nejen v Boha, ale hlavně i ve smysl a formu doteku, vždy na velkých kurzech jsem se ptal budoucích profi masérů na otázku, kdo věří a kdo nevěří v energie. Kdysi to bylo tak pade na pede, teď asi 70/30 věřících ku nevěřícím, a má to vzrůstající tendenci. Nicméně i nevěřící cítili, že nechat masírovat masérem, který myslí na problémy života a trápí se sám. Je o poznání bolestivější a nepříjemné tělu, na rozdíl od maséra vlídného, který se vašemu tělu věnuje naplno a klidně. S láskou masíruje sval za svalem, bod za bodem vrstvu za vrstvou. Je to opravdu jiné, a toto učím tak jak, to bylo vloženo do mě.  Již v mém dětství, kdy jsem viděl práci prvního maséra a věhlasného léčitele a bylináře tady u nás a od té doby s láskou sbírám střípky tohoto nádherného řemesla. Mí studenti tak rádi potvrdí, nejen to, že jsem je něco naučil, ale i to, že jsem tím i jaksi pozitivně nakazil.

Je to dávno kdy jsem se hnal za tím být tím nejlepším masérem 😊 krásná to doba a trošku i pošetilá.  Dnes si daleko více užívám to, vidět dobrou recenzi a poděkování, které se dostanou masérovi, kterého jsem měl tu čest něco učit. Na otázku: „A můžu se u tebe naučit i tuto (víceméně libovolnou) techniku?“ obvykle mohu odpovědět „Ano“ jen někdy řeknu „mohu, ale tento člověk/kurz to učí déle a mnohem lépe než já". V oboru je nás, stejně jako v každém jiném řemesle, mnoho. Mnoho vynikajících a mnoho horších. Také já jsem v něčem horší a co sám necítím, neučím. Rád však doporučím profíka na slovo vzatého a sám učím jen to, kde jsem si jistý a vím, že mohu s čistým svědomím předat.
 

Těším se na vás ať už pro rozšíření vašich znalostí profesních, nebo jako uvítání nového domácího maséra. Dar doteku je to, co vždy dokáže vytvořit nový rozměr vztahu a rozvinout nové kouzlo domova.

Masáž hlavy

Úžasně okouzlující masáž hlavy, obličeje, krku a ramen. Masírovaný se vám plně odevzdá a sám bude moci vypnout a vyčistit hlavu od všeho tíživého předešlých dní.

Masáž dolních končetin

Máte doma barmana, zdravotní sestřičku či jiného běhavce obecného? Po celodenním stání je tato masáž opravdovou rekreací. Jako wellness víkend se saunou a vířivkou, je pro naše tlapky tato masáž. Nožky lehké, bezbolestné, je mise této masáže.

Tejpy

Máte doma sportovce, koleno kotník, třísla, záda, ramena, lokty, zápěstí… to vše si vyžaduje občasný servis, podporu a údržbu. Jak neškrtit krevní oběh obinadly nebo ortézou a jak účinně nechat tkáně hojit v klidu za pomocí tejpů to se pro ty naše borce a borky naučíme tady.

Tělní, ušní svíce

Kouzelná metoda pro celé rodiny, nádherná prevence a kouzlo ohně rodinného kruhu. Další z technik, pro kterou již 5 let sepisuji knihu a miluji ji a spolu s dětmi aplikujeme kdykoliv je nějaké ouvej ať už na tělíčku nebo na dušičce.

Ručníkové techniky

Klienti mých masáží vědí, co takový ručník v rukou znalého maséra dokáže. Uklidnit, utišit, stimulovat, prokrvit, ukonejšit, hýčkat, uspat, zpevnit, fixovat, prohřát, ochladit i zabalit. Kurz vznikl původem pro profesionální maséry jako nástavba a zkvalitnění služeb klientům doma však maséry využívaný tak často, jak je jen možné. Dovolte vašim ručníkům nejen sušit, ale také rozmazlovat vaše blízké. Nečekaně siný zážitek.

Masáž zad

Nejčastěji využívaná masáž vůbec, vždyť ty naše páteře dostávají zabrat. Laiků zde raději doporučuji masáž hlavy – je-li hlava volná ani páteř nebolí, někdy však masáž zad je to co je přáním masírovaného a tak naučit se právě tuto masáž, může být splněné přání.

Masáž dlaní

Je až neuvěřitelné kolik klientů mi říká, že masáž dlaní nikdy nezažili a je to nádherný pocit. V dlaních je mnohé a důvěra držená se za ruce je mezi partnery až magická, naučím vás tuto magii rozvinout do smyslnosti a kouzla okamžiku spletených dlaní, které partner učí nádhernému souznění.

Masáž šíje

Joj ty zatracené bolesti krku, ramen, hlavy. O této masáži jsem napsal knížku, která je i dárkem k tomuto kurzíku. Knížka je sice srozumitelná, ale praktické předání je praktické předání.

Lymfa

Čistící systém těla, jak ten dostává na pr… díky sedavému zaměstnání, jak si doma pomáhati lymfě snadno čistit naše těla se dozvíme zde. Tento kurz je dosti o samoléčbě a automasáži a je vhodným dárkem i sobě samé/mu.

Masáž chodidel

Ó, jak ulevující masáž nožek, které nás nesou po celé dny, veliká odměna pro nožky a celé tělo skrze masáž kotníků, chodidel, nártů a prstíků. Masáž s příznivou stimulací všech orgánů těla skrze reflexní zóny na chodidlech.

Masáž bříška

Velice nezvyklé? Ale také velice uklidňující. Nejen láska prochází žaludkem, ale také negativní stavy. Vždyť kde na těle člověk cítí úzkost? Jak krásně se bříšku pověnovat a uvolnit jej, je dovednost k nezaplacení. Spokojené bříško se neobaluje tuky a rádo se jich i zbavuje.

Baňkování

Terapeutický nástroj? Nikoli pouze něco, co má být v lékárničce místo zrádných utišovačů bolestí. Chronické bolesti, sbohem. Následky zranění, sbohem. Autoimunitní poruchy i vám pá pá. Vše, co lze napravit napraví, co nelze tam alespoň uleví.

Zábaly a koupele

Všichni asi známe zábal studený při horečce, někdo už ví stačí zabalit jen lýtka, někdo šokuje zábalem celého těla. Znáte, však zábal teplý, cibulový, zázvorový, kapustový, magnéziový nebo vodíkový? Znáte jejich účinky a kdy je smysluplně použít jako prevenci. Učinit snadnou pomoc ještě dříve, než vznikne potřeba antibiotik. Na tomto kurzíku jsem zatím nepotkal muže, ale kdo ví jak do budoucna. Zatím tedy kurz pro láskyplné maminky.

Dotaz k mikrokurzu

přejete si dozvědět se více nebo kurz si přímo rezevovat?

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
Vyberte možnost
Díky za potvrzení 
bottom of page