top of page

Vít Swaczyna

K maséřině jsem přišel jako slepý k houslím.

Hledal jsem pomoc od svých nemocí a s vlastní životní  situací.
To, co u mě zabralo a pomohlo, jsem začal šířit dále. 
No, a máte tady maséra. 

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Můj příběh 

Abych to uvedl na pravou míru. Masérství mě přitahovalo od mala. Učil jsem se práci s člověkem od bylin přes stravu, tělo i mysl. Toto vědění jsem opustil pro kariéru, a abych  začal tam, kde to má smysl začneme tam.

 

Pragmatický a praktický manažer Vít dospěl k jistému zjemnění a začal pozorovat vlivy mnoha vědění tohoto světa. Z počátku převážně vědění medicínsko-vědecké. Učil jsem se fyzioterapii, zdravotnictví, psychologii, masérské techniky a pracoval jsem i ve výzkumu. Nebylo však zbytí a došlo i na objevení témat nehmatatelných. Místo rozporu, který mezi léčiteli a lékaři často panuje, se u mě tyto znalosti plynule a hladce doplňovaly a tvořily celek toho viděného (chápejme hmatatelného) a toho vnímaného (pocitového, intuitivního).

 

Kdo že jsem ? Dle data narození: 15. 11, 1978 Jsem již nějaký ten pátek plnoletý.

Zodiakálně jsem Štír s ascendentem ve Lvu. Numerologicky životní 33 pro někoho 6 a Čínské znamení  mám Zemského koně

 

O co se mnozí snaží mi se prostě stalo

 

Kdo mě poznal až v roce 2010 poznal už maséra. Kdo mě znal dříve poznal mě, jako praktického manažera. Produktivita, efektivita, čísla, postupy pravidla, povinnosti. No, možná to znáte, ta domnělá zodpovědnost k podniku, méně však k lidem.

V roce 2010 jsem založil svou živnost a začal pracovat s lidmi, těmi sobě rovnými tedy klienty. 


Mých, tenkráte 147 kg živé nebo spíše položivé váhy, se potýkalo již v mladém věku 31 let s onemocněními, která obvykle trápí lidi po šedesátce. Byla přítomna i diagnóza hrozící mi smrtí. Cítil jsem se hrozně a trpěl (chtěl jsem napsat jako kůň, ale kůň jsem). Přestože jsem trpěl sám, tak jsem toužil po pomoci druhým (obvyklý paradox, že?)  a přihlásil jsem se do červeného kříže. Jako dobrovolný zdravotník jsem zasahoval u uprchlické krize v Rakousku nebo při povodních u nás. Stal jsem se velitelem psychosociálního družstva a sbíral zkušenosti v situacích, kde se dostane jen málo kdo. 

U toho jsem studoval masérství a když si listuji složkou s certifikáty o dosažených kvalifikacích, je už to na 38 technik práce s člověkem. Pamatuji si na dobu, kdy jsem věšel 12. certifikát na zeď a říkal jsem si, že už se sem další nevejde. Nevešel a už tituly na zdi nemám. Když jsem později začal pracovat ve výzkumu, dostal jsem se k opravdovým kapacitám, těm známým díky sportu, těm známým mezi lidmi, těm co naleznete v knihovnách. S temi lidmi jsem távil s nimi spoustu dní, tzv. koukáním pod ruce. Nauka bez certifikátů, ale o to cennější. prostě nauka od mistrů.  

Mezi tím jsem dal výpověď ze svého manažerského křesla a lehce shodil na 97 kg. Všichni se mě ptali jak. Já mohl říct jen to, že sám moc nevím, že bych to dal za díky svému odchodu z práce a začínající víru v Lásku. 

Mé zdraví se kousek po kousku začalo vracet a jednoho dne jsem se octl opět v krevním centru jako dárce s čistými krevními testy. Pořádně jsem to zapil :-)  

Kolečko před po.png
Kolečko Certifikáty a osvedčení.png
Evoluce bílá_edited.png

Praktik versus Terapeut (léčitel)

 

Už jste někdy slyšeli nebo dokonce řekli větu: "Víte já jsem praktický člověk, já na takové věci nevěřím."

Já ano, a kdybych pokaždé, co tuto větu slyším, dostal pětikačku, tak pravděpodobně tyto stránky nedělám a žiji z úroků. No myslím, že i při žití z úroků, by mě to vedlo zase k masírování, což je pravda.

Ale zpět k oné větě, kterou jsem používal i já, než jsem od moudrého učitele dostal otázku: 

 

"Tak co ti brání vyzkoušet si to v praxi?" 
"Pokud věříš, že nic z toho neexistuje, tak se může stát maximálně to, že si budeš jistý. A to za to stojí." 


Zjistil jsem, že vím to, že z bukvice vyroste stromeček a z něj strom. Ale proč?
A proč se někdy roste nakřivo a někdy ne? Proč když, jdete po teoretické hranici státu v lese, je těch nakřivení u stromu mnohem více? a proč ... 

... no cítil jsem se znova jako malé dítě a začal jsem hledat.

No nejsem lesník, ale masér, tak pochopte, že to vše jsem začal hledat a pozorovat na lidech a otevřelo mi to takové množství otázek, že věřte nebo ne, budu hledat i nadále.


Otevřely se nejen otázky, otevřelo se i vnímání 

Jako manažer jsem se vzdělával v této oblasti, prošel jsem si spoustu psychologických testů a většina z nich, světe div se, sedělo. Také jsem si nechal udělat i numerologický rozbor a světe... seděl. Astrologický ... seděl a tak dále a tak dále. Předsudky jsem vyměnil za pozorné naslouchání a té změně děkuji dodnes. 

 

Původem jsem technik a naslouchání jsem se naučil ne jako terapeut, ale jako šéftechnik tenkrát na SIEMESu. Já mladý šéfík jsem byl na pravidelném školení nějaké technologie a jako rutinér jsem to chtěl mít co nejrychleji za sebou a jít si po své práci. Říkal jsem, jo jo to znám a podobně. Můj starší kolega se na mě otočil a v tichosti mi řekl:

Nejsme tady proto, aby se školitel dověděl co umíme, jsme tady proto, aby jsme ze školitele vytáhli to, co nevíme.
Toto byla 1. změna mého paradigmatu, kterou si pamatuji a od té doby jich bylo ještě pár a možná mnohem významnějších, ale ta první je prostě ta první.

 

Svým klientům již tedy k masáži nabízím i změnu pohledu na věc, konzultaci příčinných vazeb a možnou cestu, která se nabízí.

Masáže, různé můžete najít i všude jinde. Co však lze najít jinde jen obtížně je spojení všech těchto dovedností do jedné a  opravdové rovnosti mezi mnou a klientem. 

Kolečko první pomoc pro prcky.png
Kolečko klaunský nos.png

Mí stálí klienti už nechodí jen na masáž, chodí za mnou.

Vít Swaczyna | masér | lektor | kouč | terapeut

K jednoduchosti může vést i složitá cesta. To z čeho je složitost složená můžeme najít jednoduše.

(+420) 778 510 248

bottom of page