top of page

Začalo to konopnou masáží

Služby vyladěné na míru ****(*)

Když, u nás začalo konopí najíždět do "módy" masérské a kosmetické, oslovily mě hned dvě firmy pro vytvoření konopných masáží a procedur. První firma česká více zdravotní se značkou Carun, a druhá firma francouzská spíše kosmetická se značkou Soin Royal.

 

Zpracovávali jsme podněty, od biochemiků ohledně vstřebávání a práce těla, tak aby bylo zachováno okno pro diagnostiku a až následně zkrášlující, výživné, či ozdravné procedury. Základy masáží vycházeli z tradice místa kde se konopí používalo i historicky což byla i naše země česká. Zde tradice masírování byla téměř vymýcena, ale přesto kořeny ještě předválečného masírování a tradice výroby mastí s či z konopí se nakonec daly najít a bylo možno navázat. Kořeny tedy nebyly přetrženy, ale naštěstí jen ztišeny.

Masáže i procedury měli úspěch a krásné reference. Netrvalo dlouho a vznikly 1. Konopné lázně kde i tyto procedury měli své místo. Práce s hotely, rehabilitačními zařízeními, wellnessy, lázněmi i masérskými salony mě naučily mnohé. S kolegy jsme dostali neopakující se možnost naučit se v této oblasti od A po Z.

Od prvotní Atraktivity po finální Zážitek. 

test-214185_1280.jpg

Hygiena, normy, pravidla

Kolaudace prostoru, provozní řád, hygienické normy, bezpečnost práce, pravidelné kontroly, povinné vybavení měření, atestace, certifikace a garance.

Docela solidní výčet termínů, že? Zakládáte-li nové zařízení budou vám rady k dispozici. Chcete masérnu wellness nebo ordinaci . Je dobré již ze začátku zjistit potřeby pro danou oblast zařízení a u nás v česku i také pro danou lokalitu. 

Sjednocené normy sice existují, je však na každé okresní zprávě, jak si je vyloží a co k nim vyžaduje za podklady.

Rád pomohu vytvořit a připravit vše pro hladký průběh vzniku a hlavně pohodlného fungování s respektem ke všem pravidlům, zákonům i normám.

Audit, feedback mystery-shopping

No někdo to "odtrpět" musí. Vtipkuji, po odzkoušení služeb je je možno sdílet zpětnou vazbu a posunout služby tam kde si **** zaslouží

Provozní slepota se týká každého oboru. Rutinou zapomínáme na prvotně nastavené. Prostě to, co my už nevidíme, může být výrazným trnem v oku jiných.

V oblasti masáží to je ještě složitější. Málo kdo ví co je standardem a maséři jen málo jezdí po masážích jiných.  

Prozradím vám jedno tajemství, nežažil jsem zatím žádný hotel, kde by cesta na masáž i z ní, proběhla hladce.  Pro člověka trošku tumpachového z masáže, je to často tiše přecházený nepříjemný zážitek. Umím takové místa najít a vyladit. 

massage-389716_1920.jpg
Jídelní lístek

Menu aneb procedury vyladěné k místu

Ho'okalakupua Pohaku je nádherný název pro kameny užívající sílu matky přírody, jak zní překlad z havajštiny, nikdo však nikdy nezavolá na recepci a nezeptá se: Děláte Ho'okalakupua Pohaku?

Ano, jsou restaurace, které divokými názvy jídel podporují svou image. Proto původní názvy znám a portfolio celosvětově prováděných masérských technik stále roste. Procedury, masáže, rituály, postupy umím poskládat do příjemně odstupňované nabídky a to vždy i s originálním příjemně a nalazujícím textem.    

Sousloví Ho'o... se často překládá jako magické kameny, což zní jako marketingový žargon. Kameny užívající sílu matky přírody je přímý překlad rodilého havajce. 

Mou dovedností je vytvořit nabídku masáží takovou, aby většina klientů zažila poezii masáže již při listování v menu.

Kurzy, zaškolení, tréning a dokumentace

Vše co je v nabídkovém lístku, musí obsluha umět. Šéfkuchař si svou posádku zaškolí, šéfmasér však neexistuje. 

Zaškolení masérů či obsluhy vybavení Spa, je jednou věcí, jak však zajistit i kontinuitu a onu garanci služeb i po létech.

Často se potkávám s větší fluktuací obsluhy maséren či Spa. Každý masér si pak sebou nosí své znalosti i zapomnění dřívějšího. Spa i masérny o více masérech se snaží o jistý jednotný rukopis. Alespoň z počátku. Videa z každé výuky každého maséra, jsou vždy k dispozici k doškolení nováčků, či osvěžení znalostí stávající obsluhy. Jak masérské kurzy tak i co se obsluhy zařízení, vše je k dispozici, na věky věků. 

Je někdy až s podivem, jak v nabídce Spa za mnoho miliónů, najdete masáže ze základních kurzů

Školení pro zdravotnické pracovníky
Masáž

Vybavení, pomůcky a prostředky

Přejete si do masérny vůni, lesa, orientu, vánoc? Líbí se vám luxusní kombinace bergamotu, levundule s troškou máty? 

Masérny působí na všechny smysly a vše se dá připravit na míru a dle požadavků. Vždyť pokud před hotelem je louka plná květin proč to klientovi nepřipomenout i v masážních vůních. 

Tatam je éra kdy v módě masérské byly čokoládové masáže.  Dnes kdy již více ne 15 společností dováží kvalitní a přírodní silice, je velikou nedostatečnou v masérství mít tu standardní hotelovou nabídku která je již spoustu let mimo.

"Jé, ten olej krásně voní, co to je" Říká klientka.

"Víte to je olej s názvem našeho Spa, který je 100% přírodní a namíchaný jen pro nás a kouzlo tohoto místa.  Přejete si jej mít sebou, je na recepci k zakoupení".

Ano, klientka tak při každém přičichnutí vzpomene na místo, které si s vůní a vzpomínkou pojí.

V mém oboru je mnohé opomíjeno.
Nechte ty nedostatky jiným. 

V první knize, kterou jsem psal převážně masérům, jsem popsal příběh jedné hotelové masáže. Dodnes, když masérům na kurzech tento příběh vyprávím, dochází k záchvatům smíchu. Dohází, ale také k tomu, že již praktikující maséři, říkají:

 

"Nikdy mě nenapadlo, že klient to vidí jinak" 

 

Jestliže ještě neexistuje místo, kam se vracíte jen kvůli masážím. Hodlám to změnit.     

bottom of page