top of page
dna-1903319_1280_edited.jpg

Lidské tělo obsahuje kolem 50 biliónů buněk. Zapsáno číslem to vypadá takto:

 

50 000 000 000 000

Neuvěřitelné, že? A přesto pro naše těla přirozené. Většina buněk se obnovuje v různých intervalech, ale pro představu si řekněme, že 300 000 000 nových buněk se vyrobí každou jednu minutu našeho života. Prostě 300 miliónů buněk každou minutu a to v jaksi "normálním režimu". V době, kdy naše tělo zažívá infekci, intoxikaci, únavu nebo úraz, je to číslo klidně i dvojnásobně větší.

 

Naše tělo si většinou umí poradit, pakliže však vodík v těle chybí nebo je jeho nedostatek, tělo vyprodukuje velké množství buněk, s nefunkčním DNA řetězcem a ten jde rovnou jako odpad do našeho lymfatického systému. 

 

V případě kombinace infekce a výroby nekvalitních buněk, nejen, že v těle nedochází  k obnově, ale dochází i k přetěžování lymfatického (tedy čistícího) systému těla.  

Tělo v ten moment musí přejít na uzdravování až DRUHOSLEDOVÝMI procesy. Zahlenění, horečka, pocení, záněty, kašel a dušnost, průjem nebo zácpa, zvracení atp.   

Zajímá vás také jak vodíkem podpořit to, co je tělu vlastní? 
Je pro vás také důležité dovolit tělu účinně regenerovat?  

Podívejme se na přirozenou obnovu těla s molekulárním vodíkem 

Jsem masér a již od roku 2002 studuji cesty preventivních medicín z celého světa. Studuji výživu (s doplňky i bez nich), studuji systémy (tradiční čínská medicína, ruská medicína, ájurvéda, šamanismus) a rozvíjím své maserské dovednosti. Mimo tyto "alternativní" směry, sleduji výzkum a moderní postupy i moderní medicínu. Prošel jsem si vlastním uzdravením a za život jsem zhubl již více než 100Kg váhy. Co se učím aplikuji na sobě a to funkční předávám dále. 

V roce 2010 jsem zažil veliké zvraty a pochopil, že kašel, rýma, únava, ale stejně tak i infarkt i mozková mrtvice, mají základ v neexistenci funkčních a kontrolních mechanizmů těla. Že ve většině případů jde o zanedbání toho primárního a to je vlastní potřeba těla.    

V roce 2012 jsem poprvé slyšel o Molekulárním vodíku a jeho aplikaci pro zdraví člověka. Již v té době se mi podařilo dohledat několik studií a výzkumů z celého světa. Dnes všechny studie je možné dohledat zde:
 

Pročítat se studiemi je možné vždy, a na stránkách institutu jsou zveřejněny všechny. Máte-li však prostor na shlédnutí hodinového videa, tak tady je velice příjemný souhrn doc. PhDr. Michala Botka, který se výzkumu vodíků věnuje opravdu intenzivně.

 

​Několik potvrzených účinků

 • Vodík se podílí na tvorbě nových buněk

 • Vodík je selektivní antioxidant

 • Zlepšuje ekonomiku dýchání 

 • Zvyšuje oxidačně redukční potenciál vody (i té v těle)

 • Snižuje zánětlivé faktory organizmu

 • Urychluje po-zátěžovou regeneraci

 • Prodlužuje dobu bez únavy

 • Vodík nemá prokázanou možnost předávkování

 • Molekula vodíku je tělu přirozená a podílí se na většině tělních procesů

 • Čím nemocnější tělo tím zjevnější účinek

 • Přirozené palivo pro mitochondrie (snižuje zakyselení organizmu a zvyšuje ATP) 

Inhalace_molekularniho_vodiku_edited.jpg

Způsoby užívání Molekulárního Vodíku

Proč H2world company?

Již od prvního momentu a zjištění funkce molekulárního vodíku na zdraví, je tato společnost silným hybatelem a přispěvatelem pro výzkum a vývoj ve všech oblastech používání molekulárního vodíku u nás v Evropě. Sdružuje výzkumníky z celého světa a distribuuje vysoce kvalitní výrobky. Kvalita a kodex fungování dodavatele je pro mě základem pro spolupráci právě s H2World.  

Druhosledové procesy a preventivní medicína

V úvodním odstavci jsem psal o druhosledových procesech těla. Co tím myslím? Často se cítíme, že na nás "něco leze". Toto jsou prvotní reakce těla na mírný stres, které tělo zažije. Termín, kterým se tento mírný stres nazývá je tzv. Hormeze. tedy mírný stres, který tělu prospívá a pomáhá ve všech oblastech zdravého žití.  

Pokud vám někdo řekne, že se rýmou organizmus čistí, má pravdu. Jedná se však již o disfunkční proces, kdy váš přirozený očistný proces skrze lymfatický systém již nefunguje a nebo nestíhá. Zdravé tělo tento proces nezaznamená, prostě tělem a jeho přirozenými systémy proteče více látek a my, pokud jsme citliví, toto zaznamenáme v tom, že si chceme dříve lehnout a tento signál poslechneme.  

Dobře prováděná prevence nelze vidět. Je snadné vidět, že se uzdravujete z nějaké druhosledové reakce těla. Nelze však vidět to, že se nemoc vůbec neměla šanci projevit. Nelze také vidět to, že se nemoci neprojevují tak často nebo pouze v menší míře. 

Bylo by hodně šarlatánské říci "ták a teď dostanete jen polovinu nemocí a budou kratší. Jak to dokázat? V preventivní medicíně důkazy, již z podstaty věci, nejsou možny. Pokud někdo v mém oboru nechce dopadnout jako šarlatán, musí se opírat o studie a vědu. V mnoha oblastech to ještě nelze, ale díky Bohu u molekulárního vodíku to lze. 

Je mnoho jedinců, kteří mi potvrzují že s vodíkem se cítí silnější, stabilnější ,vytrvalejší a lépe koncentrovaní na myšlenku či prováděný úkol.   
    

Nyní není nic k dispozici. Zkuste to znovu později.

Doporučené způsoby užívání 

Jistě se dá očekávat, že tady napíši něco ve smyslu tohoto:

Každý organizmus je jiný, každý zdravotní stav se také podepisuje na dávkování a také na načasování kdy užívat a kdy ne.
V takovém tvrzení se těžko nalezne kdokoliv a mlžení není zrovna můj styl. Jen řeknu, že následující věty budou fungovat u většiny tedy u 80% (známé Paretovo pravidlo 80/20) a platí pro generátor i300, který používám a osobně doporučuji. 

Tak řekněme prevence - Jsem zdravý v celku pohyblivý nějak necítím žádné větší problémy. Tu a tam sportuji a občas mě něco zabolí. Jsem-li nějak takhle popsatelný člověk do 100 Kg je pro mě 30 minut inhalace 2x týdně naprosté optimum a raději před zátěží.

Další skupina uživatelů jsou sportsmani - Máte-li tréning více než dvakrát týdně je jisté, že již dáváte svému tělu do těla. Nejedná se konstantní výkon, ale nárazový (nejedná se o denní dávku sportu). Po každém takovém nárazu tělo prochází regenerací. Zatímco u každodenní dávky sportu tělo si vytváří návyk. Regenerace po nárazové zátěži při zdravém těle je obvykle 4 dny. Pokud nemáte vyváženou stravu či regeneraci ve wellness, infrasauně, vířivce u maséra a pod. tak věřte nebo ne ve většině případů se vaše tělo nezregeneruje úplně a pro tuto skupinu doporučuji minimálně den před zátěží 30 minut a po zátěži 30 minut. Tedy 4x týdně 30 minut.  Po zátěži tak tělo minimalizuje vyplavení laktátu anebo raději jeho účinně posílí jeho spotřebu.

 

Výkonoví a vrcholoví sportovci jsou skupina lidí u kterých již denní sportovní zátěž vytvořila návyk těla a tedy dopady regenerace jsou minimalizovány tělními systémy a jejich zdravým fungováním. Zde molekulární vodík pomáhá zvyšovat tréninkové dávky právě posílením vzniku nových buněk a tím tvorby nových tkání. Denně 15-30 minut s ohledem na tělesnou váhu řekněme do 70Kg těch 15 minut.

 

Nesportovci a lidé s chronickými obtížemi je skupina, které se již těžko definuje a mimo váhy zde figuruje více faktorů. Zatímco tělo sportovce si o dodatečnou výživu řekne často samo, u této skupiny je obvyklé že se jí jídlo na základě zvyku a ne na základě spotřeby (kalorické hodnoty atd.) Denně i třikrát 15 - 30 minut výrazně napomáhá ke zlepšení funkcí těla. Takto časté terapie inhalací vodíkem, již doporučuji kombinovat s výživou a doplňky stravy, které dovolují našim útrobám opět generovat vlastní vodík přímo v těle a inhalace či pití nasycené vody celý účinek posílí. 

Často se mě uživatelé ptají zda se dá vodíkem předávkovat. Odpověď je stručná. Ne, nedá a to ani v případě, že budete inhalovat celý den. Přístroje i300 dokáží generovat 300ml vodíku za minutu, jediné nebezpečí by tak bylo kdyby v malé 1x1x2,5m (kadibudka) nevětrané místnosti přístroj jel v kuse 6 hodin a dokázal tak naplnit místnost 4% vodíku obsah místnosti což už začíná být nebezpečné. Nikoliv z hlediska dýchání, ale z hlediska výbušnosti. Toto je potřeba mít na paměti z hlediska bezpečnosti práce, ale nepředpokládám, že toto někdy nastane.   

Výstřižek.PNG
10+1 vstupů
Kotva 1

Vodíkové generátory, doplňky výživy i procedury pro lázně i wellness lze zakoupit přímo na mé masérně, kde je vše možné bezpečně vyzkoušet a prokonzultovat možné zaučení personálu, výuku technik a nebo jen konzultovat užívání molekulárního vodíku přímo na konkrétní stavy 

Kam bych vodíkový generátor doporučil?

 • Pokud máte firmu kde zdraví, soustředěnost a výkonnost zaměstnanců i vedení je důležité, generátor bude využit maximálně

 • Pokud máte wellness zařízení nebo lázně, jsou vodíkové procedury snadno zapracovatelné do vašich schémat a klienti si je oblíbí

 • Pracujete z domova a většina vašeho dne je za monitorem. Vodíkový generátor i vám prospěje v eliminaci nežádoucího stresu

 • Máte sportovní klub a tréninková či povýkonová zátěž svěřenců je potřeba eliminovat, generátor i300 bude vytížen

 • Řešíte nějaké zdravotní obtíže, které se ne a ne zlepšit i zde molekulární vodík dokáže pomoci převážné většině terapií a medikací 

A co COVID dokáže molekulární vodík pomoci i zde? 

ptejte se 

Děkujeme za odeslání!

Jak správně dýchat při inhalaci vodíku?

 

Doporučené dýchání při inhalaci molekulárního vodíku je metoda Nos/Pusa tedy nádech nosem a výdech ústy.

Jelikož vodík je 4x lehčí než vzduch jeho "foukání" neucítíte. Je to taktéž plyn bez zápachu i vůně, takže ani takto nelze poznat jeho inhalaci. Co však lze poznat, je jeho rychlý účinek na sliznice v paranasálních dutinách, kde ucítíte výrazné zvlhčení a ochlazení. 

Terapie molekulárním vodíkem inhalací, může být jen dílkem vaší práce s dechem a jeho rytmem. Poměr délky nádech oproti výdechu má na nás málo známé účinky, které lze jednoduše vysvětlit tak, že čím je kratší nádech oproti výdechu tím více organizmus uklidňujeme. Naopak čím je delší nádech oproti výdechu tím více aktivujeme sympatickou část nervového systému a tělo tak aktivujeme. 

 

Dýchání nosem by mělo být téměř neslyšné, nebo se tomuto alespoň co nejvíce blížit. Již díky tomu, že dýcháme nosem aktivujeme bránici, která je vnitřně spojená s nosem. Pokud je bránice již nefunkční je třeba ji trénovat.

 

Budeme-li po inhalaci chtít posílit aktivitu, tedy půjdeme pracovat nebo cvičit měl by nádech trvat 6 dob a výdech jen doby 4. Půjdeme-li po inhalaci spát nebo odpočívat poměr se doporučuje 4 nádech, 6 výdech.

 

Koncentrace a zklidnění, tedy harmonizace jak parasympatiku tak sympatiku nás pak vede k užití dýchání 4/4. 

Věděli jste, že dýchat se dá i antibioticky nebo raději desinfekčně?

 

Již zmíněné paranasální dutiny umí měnit složení vzduchu, který později vchází do plic a dále do těla. Potřebujete-li vydesinfikovat tělo přirozeně bez jakýchkoliv prostředků je tady cesta jak jednoduše jen pomocí dechu.

Jak teda desinfikovat své tělo zevnitř a to ještě naprosto zdarma?

 

Dýchání nos/nos a to neslyšně, poměr nádech/výdech je 4/6 dob (nikoliv sekund ale dob prostě kolik sekund vám vyhovuje jen výdech je delší) 

 

Nádech pomalu potichu a v klidu.  

Výdech, a to je to důležité, také pomalu a klině, ale přiřadíte na celou dobu výdechu mručení. 

 

Co si pod slovem mručení představit? V hudebce nás to učili jako brumendo a v józe nás to učí jako vnitřní "ÓM".
Proč mi tohle pomůže desinfikovat tělo? Paranasální dutiny při této vibraci (mručení) začnou vytvářet z běžného vzduchu až 4 násobné množství oxidu dusnatého (NO), který je nejen neurotransmiter a rozšiřuje cévy, ale také dokáže čistit tělo od nežádoucích látek. Již neslyšné dýchání nosem to umí při dýchaní ústy to nelze. Mručením tuto funkci ještě umocníte.  

Spolu s inhalací molekulárního vodíku je tato funkčnost podpořena všemi funkcemi vodíku samotného. 

bottom of page