top of page
dna-1903319_1280_edited.jpg

Lidské tělo obsahuje kolem 50 biliónů buněk. Zapsáno číslem to vypadá takto:

 

50 000 000 000 000

Neuvěřitelné, že? A přesto pro naše těla přirozené. Většina buněk se obnovuje v různých intervalech, ale pro představu si řekněme, že 300 000 000 nových buněk se vyrobí každou jednu minutu našeho života. Prostě 300 miliónů buněk každou minutu a to v jaksi "normálním režimu". V době, kdy naše tělo zažívá infekci, intoxikaci, únavu nebo úraz, je to číslo klidně i dvojnásobně větší.

 

Naše tělo si většinou umí poradit, pakliže však vodík v těle chybí nebo je jeho nedostatek, tělo vyprodukuje velké množství buněk, s nefunkčním DNA řetězcem a ten jde rovnou jako odpad do našeho lymfatického systému. 

 

V případě kombinace infekce a výroby nekvalitních buněk, nejen, že v těle nedochází  k obnově, ale dochází i k přetěžování lymfatického (tedy čistícího) systému těla.  

Tělo v ten moment musí přejít na uzdravování až DRUHOSLEDOVÝMI procesy. Zahlenění, horečka, pocení, záněty, kašel a dušnost, průjem nebo zácpa, zvracení atp.   

Zajímá vás také jak vodíkem podpořit to, co je tělu vlastní? 
Je pro vás také důležité dovolit tělu účinně regenerovat?  

Podívejme se na přirozenou obnovu těla s molekulárním vodíkem 

Jsem masér a již od roku 2002 studuji cesty preventivních medicín z celého světa. Studuji výživu (s doplňky i bez nich), studuji systémy (tradiční čínská medicína, ruská medicína, ájurvéda, šamanismus) a rozvíjím své maserské dovednosti. Mimo tyto "alternativní" směry, sleduji výzkum a moderní postupy i moderní medicínu. Prošel jsem si vlastním uzdravením a za život jsem zhubl již více než 100Kg váhy. Co se učím aplikuji na sobě a to funkční předávám dále. 

V roce 2010 jsem zažil veliké zvraty a pochopil, že kašel, rýma, únava, ale stejně tak i infarkt i mozková mrtvice, mají základ v neexistenci funkčních a kontrolních mechanizmů těla. Že ve většině případů jde o zanedbání toho primárního a to je vlastní potřeba těla.    

V roce 2012 jsem poprvé slyšel o Molekulárním vodíku a jeho aplikaci pro zdraví člověka. Již v té době se mi podařilo dohledat několik studií a výzkumů z celého světa. Dnes všechny studie je možné dohledat zde:
 

Pročítat se studiemi je možné vždy, a na stránkách institutu jsou zveřejněny všechny. Máte-li však prostor na shlédnutí hodinového videa, tak tady je velice příjemný souhrn doc. PhDr. Michala Botka, který se výzkumu vodíků věnuje opravdu intenzivně.

 

​Několik potvrzených účinků

 • Vodík se podílí na tvorbě nových buněk

 • Vodík je selektivní antioxidant

 • Zlepšuje ekonomiku dýchání 

 • Zvyšuje oxidačně redukční potenciál vody (i té v těle)

 • Snižuje zánětlivé faktory organizmu

 • Urychluje po-zátěžovou regeneraci

 • Prodlužuje dobu bez únavy

 • Vodík nemá prokázanou možnost předávkování

 • Molekula vodíku je tělu přirozená a podílí se na většině tělních procesů

 • Čím nemocnější tělo tím zjevnější účinek

 • Přirozené palivo pro mitochondrie (snižuje zakyselení organizmu a zvyšuje ATP) 

Inhalace_molekularniho_vodiku_edited.jpg

Způsoby užívání Molekulárního Vodíku

Proč H2world company?

Již od prvního momentu a zjištění funkce molekulárního vodíku na zdraví, je tato společnost silným hybatelem a přispěvatelem pro výzkum a vývoj ve všech oblastech používání molekulárního vodíku u nás v Evropě. Sdružuje výzkumníky z celého světa a distribuuje vysoce kvalitní výrobky. Kvalita a kodex fungování dodavatele je pro mě základem pro spolupráci právě s H2World.  

Druhosledové procesy a preventivní medicína

V úvodním odstavci jsem psal o druhosledových procesech těla. Co tím myslím? Často se cítíme, že na nás "něco leze". Toto jsou prvotní reakce těla na mírný stres, které tělo zažije. Termín, kterým se tento mírný stres nazývá je tzv. Hormeze. tedy mírný stres, který tělu prospívá a pomáhá ve všech oblastech zdravého žití.  

Pokud vám někdo řekne, že se rýmou organizmus čistí, má pravdu. Jedná se však již o disfunkční proces, kdy váš přirozený očistný proces skrze lymfatický systém již nefunguje a nebo nestíhá. Zdravé tělo tento proces nezaznamená, prostě tělem a jeho přirozenými systémy proteče více látek a my, pokud jsme citliví, toto zaznamenáme v tom, že si chceme dříve lehnout a tento signál poslechneme.  

Dobře prováděná prevence nelze vidět. Je snadné vidět, že se uzdravujete z nějaké druhosledové reakce těla. Nelze však vidět to, že se nemoc vůbec neměla šanci projevit. Nelze také vidět to, že se nemoci neprojevují tak často nebo pouze v menší míře. 

Bylo by hodně šarlatánské říci "ták a teď dostanete jen polovinu nemocí a budou kratší. Jak to dokázat? V preventivní medicíně důkazy, již z podstaty věci, nejsou možny. Pokud někdo v mém oboru nechce dopadnout jako šarlatán, musí se opírat o studie a vědu. V mnoha oblastech to ještě nelze, ale díky Bohu u molekulárního vodíku to lze. 

Je mnoho jedinců, kteří mi potvrzují že s vodíkem se cítí silnější, stabilnější ,vytrvalejší a lépe koncentrovaní na myšlenku či prováděný úkol.